Velikonoční zpíváníčko

 

Dne 31.března 2010 jsme se stali svědky každoroční události, a to Velikonočního zpíváníčka. Po počátečních zmatcích s uspořádáním lavic a dohledání všech účastníků, se začalo se soutěžením. Osazenstvo poroty bylo následující: pí.uč. Linhartová (předsedkyně), pí uč. Vaculíková, pí zástupkyně ředitele Niklesová, pí uč. Freyová, pí uč. Kantorová a pí uč. Rezková. Jako první uvítala pí. uč. Linhartová účastníky a uvedla kategorie. Ty jsou následující: I. kategorie  1. – 3.tř.;  II.kategorie  4. – 5.tř.;  III.kategorie  6. – 9.tř.

                       

Někdo může mít trému z vystoupení, a proto se jako start zazpívalo pár písniček a zatancovalo, aby z dětí trochu ten ostych opadl. Jako první na řadu přišli soutěžící z nejstarší skupiny. I přes protesty zvoleného byl mezi prvními žák z 6. tř., který zazpíval písničku „Statistika nuda je“. Mezi další písničky 6.tř. patřily skladba od J. Nohavici – Kozel a Marnivá sestřenice. A. Boušová z 8.tř. také přednesla písničku „Statistika nuda je“. T. Schreinerová zase zapívala obtížnou píseň z britské tvorby zpěvačky A. Lavigne s perfektní znalostí slov a doprovodem skladby speciálně vytvořené bez zpěvu původní autorky. Nejmladší účastník soutěže z 1.tř. velmi excelentně zazpíval písničku „O lišce“. Poté nastoupili na „platz“ svěřenci pí. uč. Vaculíkové a za jejího doprovázení některých na flétnu předvedli opět velmi dobré výkony. Po druhácích nastoupili třeťáci s další sérií skvělých výkonů. Po velmi početné skupině ze 3. tř. se ještě zhodnotil výkon žákyně ze 7. tř., která přišla trochu později a na řadu přišli účastníci II. kategorie. Jako první se v této kategorii objevily rovnou dvě děti, které se střídaly ve zpěvu, avšak ve stejné písničce a na některé části písně je doprovázela flétna v podání K. Havlíčkové ze 4.třídy. A jako poslední nastoupili páťáci a tím uzavřeli letošní Velikonoční zpíváníčko. Výkony všech účastníků byly výborné a nakonec byla zazpívána skladba „Podvod“, čímž byl definitivně uzavřen letošní ročník.

 

Výsledky 10. ročníku školní pěvecké soutěže „Velikonoční zpíváníčko“

 

Kategorie 2. a 3. třída: 1. Anežka Šebková (3.tř.), 2. Jan Hevler (3.tř) a Anna Pešková (2. tř.), 3. Josef David (2.tř.) a Johana Havlíčková (2.tř.)

Kategorie 4. a 5. třída: 1. Helena Tomková (5.tř.), 2. Matyáš Sobotka (4.tř.) a Kristýna Havlíčková (4.tř.), 3. Zita Hrušková (5.tř.)

Kategorie 2. stupeň:     1. Andrea Hrubá (7.tř.), 2. Kateřina Jakoubková (8.tř.) a  Miloš Vávra (6.tř),  3. Adéla Boušová (8.tř.)

 

Děkujeme všem účastníkům, blahopřejeme vítězům.

David Vaculík,9.třída

Foto, video Mojmír Kapera

Poslední úprava 25.4.2010
Mgr. Vladimír Paclík